İSTANBUL - KOCAELİ
Sitede Ara

Epoksi Uygulama

0262 654 02 99

Epoksi uygulama, endüstrinin çeşitli alanlarında kullanılan, kimyasal bir reçine olan epoksilerin kullanılmasını ifade eder. Epoksiler, son derece işlevsel ve estetik görünüme sahip olan kaplama ürünleridir. En çok tercih edilen yer kaplama çeşitleri arasında bulunan ürünler aynı zamanda uzay ve havacılık sanayisinden rüzgar türbinlerinin kaplanmasına kadar çeşitli alanlarda kullanılabilir. Dayanıklı ve teknolojik olması sayesinde hakkında merak edilen sorularda da artışın yaşandığı ürünlerin kalitesi kadar uygulanışı da önemlidir. Ustaların el maharetinden ürünün özelliğine kadar her bir aşama epoksi için oldukça önemlidir. Zemin kaplamadan dekoratif amaçlı olarak kullanıma kadar birçok farklı alanda işlev gören epoksiler endüstrinin çeşitli alanlarında kullanılsa da en çok zemin kaplama için tercih edilir. 

WhatsApp Hizli Basvuru

Zemin Kaplama Da Önemli Noktalar

Zemin kaplama için tercih edilen epoksilerde sadece ürünün niteliği değil, aynı zamanda ustanın mahareti de önemli bir yere sahiptir. Uygulama yapılacak alanın önceden keşfedilmesi ve zemin kaplama için uygun olup olmadığının kontrol edilmesi gereklidir. Metrekare bazında fiyatlandırılan epoksi için bu sayede uygulama yapılacak alan için net bir ücret verilebilir. Epoksi uygulama için tercih edilebilecek çeşitler arasında birçok renk bulunur. Esasında şeffaf bir renge sahip olan bu reçine pantonenin tüm renkleri ile şekillendirilerek istediğiniz tona ulaşmanızı sağlar. Dilediğiniz rengi seçerek zemin kaplamalarında uygulatabilir ve hatta isterseniz ustanın maharetine bağlı olarak kendinden desenli bir şekil verdirmeniz de mümkün hale gelebilir. Dayanıklı ve estetik olmak üzere piyasada 2 farklı biçimde bulunan ürünlerden dayanıklı olanlar genelde zemin kaplamalarında ve güç gerektiren bölümlerde kullanılırlar. Ağır yüklere karşı oldukça dirençli olan bu ürünler söz konusu özellikleri sayesinde fabrikalar ve otoparklar gibi ağır yüklere maruz kalınan alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Kalın olarak yapılan kaplama işlemi sayesinde herhangi bir aşınma veya yıpranma meydana gelmez. Bu da otopark ve fabrika gibi alanlarda zeminlerin çok uzun yıllar boyunca herhangi bir zarara uğramadan kullanılabilmesi anlamına gelir. Zamandan ve maliyetten tasarruf ettiren bu seçenekler firmaların zaman içerisinde bakım, onarım ve yenileme maliyetlerini bertaraf ederek ürünün maliyetini amorti etmelerine olanak sağlar. 


Epoksi Uygulama
Epoksinin Kullanım Alanları Çok Geniş

Epoksi uygulama alanları son derece geniş bir yelpazeye sahip olduğu için farklı formlarda kullanımı mümkündür. Özellikle insan sirkülasyonunun yoğun olduğu alanlarda zeminin aşınmaması, yıpranmaması, çatlamaması, bozulmaması ve renginin solmaması için tercih edilirler. Bu nedenle hastane, okul ve alışveriş merkezi gibi alanlarda da sıklıkla epoksi uygulamalarını görürüz. Epoksiler, zeminlerin bölünmesine ve alanların farklı bir şekilde ayrıştırılmasına da olanak sağlar. Belirli bir alana dikkat çekmek için de alanda epoksi ile uygulama yapılabilir. Epoksi uygulama aşamasında büyük bir titizlikle hareket eden ustalarımız profesyonellikleri sayesinde titizliği ürünün kalitesi ile birleştirerek ortaya mükemmel sonuçların çıkmasını sağlar. Uygulama esnasında gözden kaçırılan küçük detaylar ileride daha büyük problemlere yol açabilir. Bu nedenle ustanın bilgili ve tecrübeli olması son derece önemlidir. 20 yılı aşan tecrübemizle epoksi sektöründe önemli bir yere sahip olan Epoksan ile gücümüzü zemin kaplama uygulamaları başta olmak üzere hayatın her alanında yaşamı güzelleştirmek için kullanıyoruz. Sağlam temeller üzerinde yükselen markamız ile mükemmel epoksi uygulama işlemleri gerçekleştiriyoruz. Sizlerle birlikte büyüyüp referanslarımıza her geçen gün yenisini katmaktan mutluluk duyuyoruz. Siz de ailemizin bir parçası olmak isterseniz hızlı ve etkili bir şekilde çözüme kavuşturulan ürün gamımızdan faydalanabilirsiniz.


Epoksi UygulamaEpoksi Uygulama Aşamaları Nelerdir?

Benzersiz özellikleri ile kullanıcısından uygulayıcısına kadar herkes için avantajlı olan epoksi uygulama seçeneklerinde öncelikle alanın keşfi yapılır. Fiyatlandırma için gerekli olan keşif aşamasında zemin için en uygun olan epoksi malzemesinin hangisi olduğu belirlenir. Ardından uygulama yapılacak alanda bulunan yetkiliye yapılması gereken bilgiler verilir. Alanın temizlenmesi için firmamız tarafından da hizmet verilir. Fayans, parke ve halıfleks gibi zeminlerin toz, yağ, kir gibi partiküllerden arındırılması kalite ve üründen alınacak verimin artırılması adına son derece önemlidir. Temizlik işleminin ardından ustalarımız alana astar uygular. Epoksinin uygulanabilmesi ve zeminin düz bir hale getirilmesi için uygulanan astarı işledikten sonra kuruması için beklenmesi önemlidir. Astar aynı zamanda uygulanacak epoksinin daha dayanıklı bir zemin üzerine oturmasına olanak sağlar. Bu nedenle astar uygulamasının ihmal edilmemesi önemlidir. Keşif anında belirlenen epoksi çeşidi uygulama yapılacak alana işlenir. Desenli olarak tercih edilen epoksi kaplamalarında söz konusu desen son katta uygulanır. Kaplamaları parlak veya mat olarak tercih edebilirsiniz. Zeminde kaymayı engellemek için uygulamanın pütürlü bir şekilde yapılmasını da tercih edebilirsiniz. Tüm bunlar müşterilerin beklentilerine göre değişkenlik gösterebilir. Uygulanan her kattan sonra alanın tam anlamıyla kuruması beklenir. Kuruma aşamasında yüzeyle herhangi bir temasta bulunulmaz. Zemin üzerinde farklı renk ve desen uygulamalarının yapılması mümkündür. Bunun için de epoksi boya seçenekleri tercih edilebilir.


Epoksi UygulamaEpoksi Boyalar ile Görsellik ve Ergonomi Bir Arada

Epoksileri boya olarak da tercih edebilirsiniz. Boyanın hazırlanması için sertleştirici reçine ve pasta gibi malzemeler kullanılır. İstenilen rengin ürünlere eklenmesi ile birlikte karışım uygulama yapılacak alana işlenir. Epoksi uygulamalarından istek ve beklentilerinizi tam olarak karşılayan firmamız, taleplerinize en doğru şekilde yanıt vererek tecrübesini konuşturur. İster metalik ister mat, isterseniz de 3D uygulamaları tercih edin. Talebiniz ne olursa olsun çözümünüz Epoksan’da! Uzman kadromuz ve uluslararası standartlarda arz ettiğimiz ürünlerimiz sayesinde beklentilerinizi tam olarak karşılıyoruz. Antibakteriyel özelliği sayesinde hijyenin önemli olduğu mekanlarda kullanılabilen ürünlerimiz açık ve kapalı alanlarda mükemmel sonuçlar elde etmenizi sağlar. Suya karşı oldukça dayanıklı olan malzemeler, hamam ve sauna gibi ıslak alanlarda da görselliği ve estetiği bir arada yakalamanıza olanak verir. Sunduğu benzersiz hizmetleri mutlak müşteri memnuniyeti ve alanında uzman olan ustaları sanatkar eserleriyle bütünleştiren markamız, sizler için uzun yıllar dayanabilen, görsel açıdan da birçok avantaj sağlayan epoksi uygulama hizmetleri sunar.


Epoksi UygulamaEpoksiler Bu Popülerliği Hak Ediyor

Günümüzün en çok kullanılan zemin kaplamaları arasında yer alan epoksiler, uygulama yapıldıkları alanlarda işlevsel ve görsel açıdan bir şölen yaşatırlar. Fiyat-kalite bakımından mükemmel seçenekler sunan reçineler, usta ellerle birleştiğinde bir sanata dönüşür. Alanın büyüklüğü, mevcuttaki zeminin durumu, kullanılacak malzeme miktarı, malzeme kalitesi, uygulamanın zorluk derecesi, alanda partikül bulunması durumunda temizlik işleminin yapılması gibi etkenler fiyat üzerinde belirleyici olan seçenekler arasındadır. Uygulamada maliyet tasarrufu yapmak için alanın temizliğini kendi bünyenizde gerçekleştirebilirsiniz. Nem ve kimyasallara karşı oldukça dirençli olan seçenekler, mermer kamplamalarında da kullanılır. Günlük yaşamda tezgahlarda tercih edilen ürünler, kullanıldıkları alanlarda benzersiz sonuçlar elde edilmesini sağlar. Yapışma gücü son derece yüksek olan ürünlerimiz aynı zamanda alkaliye ve aside karşı da oldukça dayanıklıdır. Özelliklerini zamanla yitirmeyen, daima ilk günkü gibi sağlam ve dayanıklı kalan ürünlerimiz aynı zamanda metal boruların yüzey kaplamasından deniz taşıtlarına kadar birçok alanda kullanılabilir. Siz de benzersiz ürünlerimizden ve kaliteli hizmetimizden faydalanmak için hemen bizimle iletişime geçin, kampanyalı fiyatlarımızdan haberdar olun!

 

 

 

 

» KAMPANYALI EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA HİZMETİ  
Sık Sorulan Sorular
Epoksi uygulanan zemin suya dayanıklımıdır ?

Epoksi zemin üzerinden alt katmana su geçirmez ve suya dayanıklı bir maddedir ama betondan gelebilecek nem epoksiye zarar verir.

Epoksi uygulanan zemin hijyenmidir ?

Epoksi Hijyeniktir,tozumayan antibakteriyel ortamlar sağlar.

Epoksi uygulanan zemin temizliği kolaymıdır ?

Epoksi Temizlenmesi son derece kolaydır su herhangi temizlik malzemesi detarjan ve paspas ile temizlenebilir kir tutmaz ve antibakteriyel bir maddedir.

Epoksi uygulanan zemin dayanıklımıdır ?

Epoksi Mekanik ve kimyasal dayanıklığı son derece yüksektir uzun yıllar dayanır ve hep güzel görünümlüdür.

Epoksi uygulanan zemin tek renkmidir ?

Epoksi istenilen sınırsız renklerde eksiz olarak uygulanabilir.Renkler kişiye özeldir

Epoksi uygulanan zemin ne kadar sürede uygulanır ?

Epoksi Uygulama süresi oldukça kısa olup, tamiri kolay ve ucuzdur.

Epoksi zararlı mıdır?

Solventsiz epoksi kaplamalar uygulama sırasında koku çıkarmaz.

Epoksi zararlı değil aksine çok faydalı bir kaplamadır.

Antibakteriyel hijyenik ortamlar sağladığından Sağlık Bakanlığı gıda firmalarına epoksi kaplamaları mecburi tutmuştur.

Epoksi Fiyatları pahalı mıdır?

Epoksi yapılacak kalınlığa uygulama çeşidine göre fiyatı değişen ve uzun yıllar dayanıklı olduğu için ekonomiktir.

Epoksi Nerelerde Kullanılır

Epoksi antibakteriyel hijyenik ortmanlar istenilen yerlerde zemini kir yağ ve sudan korumak istenilen yerlerde ortama şıklık katılmak istenen yerlerde;

Gıda üretimhaneleri

Hastaneler

Fabrikalar

Okullar

Spor Salonları yüzme havuzları teraslar ve son zamanlar da evlerde de olmak üzere her alanda kullanılabilir.