İSTANBUL - KOCAELİ
Sitede Ara

EPOKSİ NE İŞE YARAR?

0262 654 02 99

Epoksi ne işe yarar sorusunun yanıtı ürünün benzersiz özelliklerinde saklıdır. Kimyasal direnci ile endüstrinin birçok alanında kullanılabilen ürünler aynı zamanda yüksek yapıştırma gücüne sahiptir. Kullanım alanı bakımından oldukça geniş bir alana yayılan ürünler uzay ve havacılık sanayisinden emin kaplamalara kadar çok geniş bir alanda kullanılır. Aside, suya ve alkaliye karşı direnç geliştiren ürünler antibakteriyel özellikleri sayesinde hijyenin önemli olduğu okul ve hastane gibi alanlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Şeffaf bir madde olan ve uygulama esnasında sıvı halde bulunan ürünler, katılaşarak sert ve dayanıklı bir yapıya dönüşür. Mukavemet bakımından oldukça güçlü olan sistemler sahip olduğu kimyasal ve termal direnci sayesinde diğer reçine çeşitlerine oranla yüksek mekanik özelliklere sahiptir.

WhatsApp Hizli Basvuru

Epoksi Reçinelerin Kullanıldığı Alanlar

Kullanım alanı bakımından çok zengin seçeneklere sahip olan epoksiler, farklı çeşitleri sayesinde her türlü alana mükemmel bir şekilde uyum sağlar. Müzik aletleri üretimi, endüstriyel kaplamalar, elektrik izolatörleri, fiber takviyeli plastikler, genel amaçlı yapıştırıcılar, kaymaz kaplamalar, elektronik ve elektrikli bileşenler, sert köpükler, otomotiv sanayisinin yanı sıra uzay ve havacılık sanayisinde de kullanılan seçenekler uzun ömürlü olmaları sayesinde ek bakım maliyeti gerektirmeden yıllar boyunca ilk günkü avantajlarıyla kullanılabilirler. Ek bakım maliyeti gerektirmeyen ve dayanıklılığı sayesinde maliyetlerinin zaman içerisinde amorti edilmesini sağlayan ürünler uzun raf ömürleri ile her geçen gün daha fazla sektöre hitap eder. Yalıtım ve elektrik özellikleri de bulunan ürünler, dekoratif amaçlı olarak da kullanılabilir. Kumaştan ahşaba, camdan ıslak alanlara kadar birçok alanda kullanılan seçenekler fiber takviyeli olarak rüzgar türbini kanatları ve teknelerde de kullanılabilir. 


Epoksi Ne İşe Yarar?Epoksilerin Diğer Kullanım Alanları

Kullanım alanı bakımından çok zengin olan epoksi ne işe yarar sorusunun yanıtının sınırı yoktur. Hokey çubukları, sıkıştırma kalıplama, havacılık bileşenleri, kaykaylar, bisiklet çerçeveleri, devre kartları, ok milleri, kayaklar, izolatör çubukları, uçak parçaları, eğlence ekipmanları, borular, roket gövdeleri ve basınçlı kalıplar üzerinde de kullanılabilen seçenekler, oda sıcaklığında kararlı yapıya geçerler. Petrol türevli olan bu mucizevi malzemeler, sertleştiriciler ile kürlenerek istenilen sonucun elde edilmesini sağlarlar. Son derece sağlam ve güçlü yapısıyla endüstride olduğu kadar günlük yaşamda da kendine yer bulan seçenekler, yüzey ve zemin kaplamalarında en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Uğradığı basınç ve sirkülasyon nedeniyle sürekli olarak tadilata ihtiyaç duyulan fabrika ve otopark gibi alanlarda da oldukça işlevsel olan seçenekler, kullanıldıkları alanların uzun yıllar boyunca sağlam ve dayanıklı olmasını sağlar. Hızlı bir şekilde kuruması sayesinde alt yüzeye yapışan ürünler, bu özellikleri ile hızın ve sağlamlığın birincil planda olduğu tüm alanlarda kullanılabilir. Kullanım alanlarına göre farklı çeşitleri bulunan epoksi ne işe yarar sorusunun yanıtı uzun ömründe ve kalitesindedir. 


Epoksi Ne İşe Yarar?


Zeminlerde ve Eşyalarda Epoksi Kullanımı

Kullanım alanı bakımından oldukça zengin seçeneklere sahip olan epoksiler zemin kaplamalarında ve eşyalarda hem kaplama hem de dekoratif amaçlı olarak kullanılabilirler. Yatlardan rüzgar türbinlerine kadar çok geniş bir yelpazede işlev gören ürünler, dayanıklı yapısı sayesinde endüstrinin profesyonel alanlarında kullanıldığı gibi ev içindeki alanlarda da kullanılabilir. Boya formunda da üretilebilen seçenekler, kullanıldıkları alanlarda uzun ömür, estetik görünüm ve dayanıklılık sağlar. Metalik rengiyle uygulama yapılan alanların profesyonel bir görünüme sahip olmasına yardımcı olan seçenekler, eşyaların da uzun süre saklanmasına olanak tanır. Zemin kaplamalarında kullanıldığında hem görsel açıdan kusursuz bir izlenim oluşturan hem de dayanıklılık açısından avantajlı seçenekler sunan epoksi ne işe yarar sorusunu soranlar 3D zeminleri daha önce görmemiş kişilerdir. Epoksiler, şeffaf olduklarından zeminin altını gösterebilirler. Ürünün saydamlığından faydalanan iç mimari firmaları, kaplamanın altına 3D duvar veya zemin kağıtları döşeyerek iç mekanlara derinlik katar. Ürünün kalitesinin önemli olduğu kadar uygulama yapacak ustanın nitelikleri de önemlidir. Bu nedenle ürün kalitesine verdiğiniz önemi usta seçimine de vermelisiniz.

Epoksi Ne İşe Yarar?


Tecrübeli Ustalarımız ile Profesyonel Zemin Kaplama

Epoksileri zemin kaplama için tercih etmek isterseniz alanında uzman ve tecrübeli uzmanlarımızın ustalıklarından faydalanabilirsiniz. Zanaatı sanata çeviren eller sayesinde işlevsel olan ürünleri aynı zamanda estetik formunda da gözlemleyebilirsiniz. Başlangıçta sıvı formunda bulunan bu ürünlere sertleştirici kürlenmesi sayesinde katı formuna kavuşturulması sağlanır. Ustalarımız, uygulama yapacakları alana önceden giderek alanın tozdan, kirden, yağdan ve benzeri partiküllerden arındırılmış olmasını kontrol eder. Alanın temiz olduğundan emin olunduktan sonra alana özel bir iş planı yapılarak kaplama işleminin yapılması sağlanır. Boşluk veya kabarcık bırakmadan işlemin tamamlanması kadar şeffaf olan epoksi içinde toz ve kir gibi kalıntıların olmaması da önemlidir. Sertleşmiş bir epoksi içinde saç telleri görmek istemiyorsanız ustanızı da doğru seçmeniz gereklidir. Tam olarak istediğiniz zemine sahip olmak için tercih edebileceğiniz yöntemler, birçok alana yapılan uygulamalarla mükemmeli hedefler.

Estetik ve İşlevsellik Bir Arada

Estetiği ve işlevselliği bir arada sunan epoksi ne işe yarar sorusunun yanıtı sınırsızdır. Çok fazla uygulama alanı bulunan ürünler, zemin kaplamadan dekorasyona kadar farklı amaçlarla kullanılabilir. Aşınmaya karşı son derece dayanıklı olan bu ürünler, özellikleri sayesinde yükün yoğun olduğu otopark ve fabrika gibi alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Metalik olarak da oldukça yaygın bir kullanım ağına sahip olan ürünler, profesyonel ustaların ellerinde şekillendiğinde bambaşka bir görünüme kavuşur. Metalik epoksi uygulamalarında alana verilen şekil usta tarafından belirlendiği için ustanın niteliği çok daha önemli bir hale gelir. Her defasında kendine özel bir desen çıkartan usta, bu sayede her bir alanın farklı özelliklere sahip olmasını sağlar. Sıra dışı ve farklı olmayı sevenlerin tercih edebileceği 3D uygulamalar ile da açık ve kapalı alanların havasını bir anda değiştirebilirsiniz. Otel havuzları başta olmak üzere akla gelebilecek tüm alanlarda 3D baskı üzerine uygulanabilecek epoksi kaplamalar, aynı zamanda ofis ve mağazalarda da sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır.


Epoksi Ne İşe Yarar?


Epoksi ile Misafirleri İlk Bakışta Etkileyin

Misafirlerin ilk bakışta etkilenmesini sağlayan epoksi kaplama uygulamaları, mükemmel ürünlerinizin usta ellerle birleşmesi sonucunda ortaya çıkar. Alanın temizlenmesi ile başlayan hazırlıklar zeminin epoksi kaplamaya uygun olup olmadığının belirlenmesi ile devam eder. İş planına sadık kalarak işlemleri zamanında ve kusursuz bir şekilde teslim eden ustalarımız, uzun süre dayanıklı ve estetik açıdan oldukça avantajlı olan epoksi uygulamalarıyla alanlarda fark yaratır. Kendini amorti eden kalitesi ve uzun yıllar boyunca ilk günkü niteliği ile durabilen seçenekler, kullanıcılarının da memnun kalacağı kadar pratiktir. Ev içlerinde bulunan mutfak tezgahlarından tablo olarak asılabilecek dekoratif seçeneklere kadar yaşamın her alnında işlevselliği ile göz dolduran epoksi ne işe yarar sorusunun yanıtına artık ulaştınız. Benzersiz özellikleri ve tutunmadaki kabiliyeti ile uygulama yapılacak her alanın uzun yıllar boyunca korunmasını sağlayan ve alana görsel bir şölen yaşatan ürünler, insan sağlığına herhangi bir zarar vermez. Bu özelliği ile çocuk veya hayvanların bulunduğu mekanlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Sunduğu avantajlarla yapı malzeme sektöründen havacılık sektörüne her endüstrinin her alanında sektörün öncelikli tercihi haline gelen tüm ürünlere Epoksan farkıyla ulaşabilirsiniz.

» KAMPANYALI EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA HİZMETİ  
Sık Sorulan Sorular
Epoksi uygulanan zemin suya dayanıklımıdır ?

Epoksi zemin üzerinden alt katmana su geçirmez ve suya dayanıklı bir maddedir ama betondan gelebilecek nem epoksiye zarar verir.

Epoksi uygulanan zemin hijyenmidir ?

Epoksi Hijyeniktir,tozumayan antibakteriyel ortamlar sağlar.

Epoksi uygulanan zemin temizliği kolaymıdır ?

Epoksi Temizlenmesi son derece kolaydır su herhangi temizlik malzemesi detarjan ve paspas ile temizlenebilir kir tutmaz ve antibakteriyel bir maddedir.

Epoksi uygulanan zemin dayanıklımıdır ?

Epoksi Mekanik ve kimyasal dayanıklığı son derece yüksektir uzun yıllar dayanır ve hep güzel görünümlüdür.

Epoksi uygulanan zemin tek renkmidir ?

Epoksi istenilen sınırsız renklerde eksiz olarak uygulanabilir.Renkler kişiye özeldir

Epoksi uygulanan zemin ne kadar sürede uygulanır ?

Epoksi Uygulama süresi oldukça kısa olup, tamiri kolay ve ucuzdur.

Epoksi zararlı mıdır?

Solventsiz epoksi kaplamalar uygulama sırasında koku çıkarmaz.

Epoksi zararlı değil aksine çok faydalı bir kaplamadır.

Antibakteriyel hijyenik ortamlar sağladığından Sağlık Bakanlığı gıda firmalarına epoksi kaplamaları mecburi tutmuştur.

Epoksi Fiyatları pahalı mıdır?

Epoksi yapılacak kalınlığa uygulama çeşidine göre fiyatı değişen ve uzun yıllar dayanıklı olduğu için ekonomiktir.

Epoksi Nerelerde Kullanılır

Epoksi antibakteriyel hijyenik ortmanlar istenilen yerlerde zemini kir yağ ve sudan korumak istenilen yerlerde ortama şıklık katılmak istenen yerlerde;

Gıda üretimhaneleri

Hastaneler

Fabrikalar

Okullar

Spor Salonları yüzme havuzları teraslar ve son zamanlar da evlerde de olmak üzere her alanda kullanılabilir.