İSTANBUL - KOCAELİ
Sitede Ara
Telefonla Ara

Epoksi Zemin Kaplama

0262 654 02 99

Epoksi zemin kaplama, zeminlerin hem estetik açıdan daha hoş bir görünüme sahip olması hem de daha dayanıklı ve uzun ömürlü olması için tercih edilen bir uygulamadır. Esasında sıvı halde bulunan kimyasal bir reçine olan epoksinin sertleştiriciler ile kürlenmesi sonucu katılaşması sayesinde oluşturulan kaplamalar son derece işlevseldir. Aynı işlevi gören diğer zemin kaplama malzemelerine oranla çok daha uzun ömürlü, sağlam ve dayanıklı alanlar oluşturulmasına imkan tanıyan sistemler kısa süre içerisinde maliyetlerinin amorti edilmesini sağlar. Bakım ve onarım maliyeti gerektirmeyen üstün özellikleri bulunan epoksi zemin kaplama seçenekleri antibakteriyeldir. Bu nedenle hastane ve okul gibi alanlarda rahatlıkla kullanılabilirler. Toz, kir, yağ gibi zararlı partiküllerin etrafa yapışmasını engelleyen, kir tutmayan özelliği bulunan ürünler işlevsel özellikleri ile kullanıcıların en çok tercih ettiği zemin kaplama malzemeleri arasındadır.


WhatsApp Hizli Basvuru

Kolay Şekil Alabilen Benzersiz Yüzey


Başlangıçta sıvı formda bulunan malzemeler kolay şekil alırlar. Her türlü alan için mükemmel sonuçların elde edilmesini sağlayan ürünler parlak ve mat olarak tercih edilebilir. Saydam özellikleri sayesinde kullanıcının hayal gücüne bağlı olarak benzersiz seçenekler sunan epoksi zemin kaplama için farklı renk seçeneklerini de tercih edebilirsiniz. Ürün temelde şeffaf olduğundan pantonede bulunan tüm renklerin üretimini sağlayarak kullanmaya hemen başlayabilirsiniz. Ürünler arasında en çok tercih edilen bir başka seçenek ise metalik renktir. Metalik renk, kendinden desen alabilen özelliğe sahip olduğu için otopark ve spor salonu gibi alanlarda sıklıkla tercih edilir. Kaymaz özellikte bulunan ürünler bu sayede açık ve kapalı alanların birçok bölümünde rahatlıkla kullanılabilir. Alanların ayrılması, zeminlerin farklı formlara kavuşması gibi etkenler dahilinde işlevselliklerini sürdüren kaplama ürünleri son kat uygulamasında pütürlü bir hale de getirilebilir. Hijyenik olması ve kireç tutmamasının yanı sıra kolay temizlenebilir özellikte olması ürünün kullanım alanını yaygınlaştırılır.


Epoksi Zemin KaplamaKorozif Ortamlar için Son Derece Dayanıklı

korozif ortamlar için son derece dayanıklı olan ürünler alkaliye suya ve aside karşı da oldukça dirençlidir zaman içinde mevcuttaki direncini kaybetmeyen seçenekler son derece uzun ömürlüdür kaymaz yapıdaki yüzeyi sayesinde ıslak alanlar da dahil olmak üzere bir çok alanda kullanılabilen seçenekler estetik bir duruşa sahip olduğu için dekoratif amaçlı olarak da kullanılabilir kimyasalları geçirmez özelliği sayesinde insan ve çevre sağlığını olumsuz yönde etkilemeden uzun yıllar boyunca sağlamlığını ilk günkü gibi sürdüren kaplamalar kuvvetli yapıştırma gücüne sahiptir bu sayede her türlü oyuğun ve çatlağın da mükemmel ve sızdırmaz bir şekilde doldurulmasına olanak sağlar.


Epoksi Zemin KaplamaEpoksi Zemin Kaplamanın Endüstride Kullanımı

Ağır yüklerin sirküle olduğu alanlarda sıklıkla tercih seçenekler aynı zamanda insanların yoğun olduğu alışveriş merkezi gibi alanlarda da sıklıkla kullanılır. Bunun yanı sıra son yıllarda evlerin içinde de estetik bir görünüm elde etmek, parke, mermer ve benzeri taşların parça parça monte edilmesinin dezavantajlarını bertaraf etmek için kullanılır. Ürün, sıvı formda bulunduğu ve alana yayılarak uygulama yapıldığı için parçalı görünüm yoktur. Bu nedenle kaplama uygulamaları ile siz de zeminde tek bir parça mermer veya parke varmış görünümüne sahip olabilirsiniz. Alanın derinliğini ve bütünlüğünü arttıran benzersiz seçenekler sunan epoksi zemin kaplama, bu özellikleriyle evlerde de önemli bir yere sahiptir. Aşınmaya karşı zemin koruyucusu olarak da tercih edilebilen ürünler prefabrik beton elemanlarında kırıkların ve çatlakların tamir edilmesi ve oyukların doldurulması için de kullanılabilirler. Kimyasallara ve suya karşı oldukça dayanıklı olan malzemeler ıslak alanlarda da rahatlıkla tercih edilebilir. Hastane, gıda üretim tesisleri, elektrik santralleri, okullar, otoparklar, hayvan çiftlikleri, oto galeriler ve çok daha fazla alanda tercih edilebilen ürünler konfor ve sağlamlık sunar.


Epoksi Zemin KaplamaÜrün Kalitesi Kadar Usta da Önemlidir

Okul ve hastane gibi hijyenin önemli olduğu alanlarda kullanılan ürünlerim asit, su ve alkali direnci yüksek olduğu için de tercih edilirler. Kolay temizlenebilir özelliği sayesinde kullanıcıların tercihini yönlendiren benzersiz seçenekler sunan kaplamalar, uygulama aşamasında doğru bir şekilde işlem görmesi sayesinde çok uzun yıllar dayanıklı ve sağlam yapılara dönüştürülebilir. Uygulama yapılacak alanda öncelikle boyanın yapılacağı yüzeyin temizlenmesi sağlanır. Yağdan, kirden, tozdan arındırılan yüzey üzerinde herhangi bir pürüz varsa düzleştirilir, ardından astar uygulaması yapılır. Astar uygulamasının kurumasının akabinde ara kat malzemesi işleme alınır. Bu işlem sonrasında da çelik mala sayesinde boyanın uygulaması gerçekleştirilir. Talep olması halinde yüzeye şekil verilmesi de mümkündür. Şekli usta vereceği için bu noktada ustanın mahareti oldukça önemlidir. Ürünün kalitesi ne olursa olsun ustanın yapacağı hatalar ürünün bozulmasına ve işlevselliğini yitirmesine neden olabilir. Bu nedenle ürün kalitesi kadar uygulama yapacak ekibin profesyonelliğine dikkat etmenizi öneririz.

Toz, Kir, Yağ ve Kimyasallar Epoksiden Geçemez

Geçirimsizlik konusundan en güçlü kimyasallara sahip olan epoksi zemin kaplama ürünleri zaman içinde özelliklerini kaybetmediğinden maliyetlerini amorti etme imkanına sahip olur. Sürtünmeye karşı son derece dayanıklı olan ürünler bu nedenle endüstrinin neredeyse tüm alanlarında kullanılır. Bakteri oluşmasını ve çoğalmasını engelleyen benzersiz özelliklere sahip olan kaplama malzemeleri aynı zamanda izolasyon özelliği taşır. Bu sayede uygulama yapılan alanlarda enerji tasarrufu sağlanmış olur. Uygulama yapılacak alanda mevcutta kırık veya çatlak varsa bu bölgelerin de doldurulması sağlanarak hem estetik hem de işlevsel modellere ulaşmanız mümkün hale gelir. Ürün temelinde şeffaf olduğu için altına 3D baskı uygulamaları yapılarak hayal gücünün sınırları çerçevesinde istediğiniz her türlü renge, desene ve konsepte sahip olabilirsiniz. Otellerden mağazalara, sanat galerilerinden spor salonlarına kadar yaşamın her alanında işlevi gören ürünler benzersiz özellikleri ve estetik duruşları sayesinde her geçen gün daha fazla kullanıcıya hitap ediyor. Epoksi zemin kaplama ürünleri sayesinde mağazanızın zemininde bir deniz oluşturabilir, içine de türlü balıkların fotoğrafını koyabilirsiniz. İsterseniz bir şehir manzarası isterseniz de bir çiçek bahçesinin görselini tüm duvarda ya da parça parça zeminlerde kullanabilirsiniz. Görsel ve işlevsel olarak mükemmel bir bütünlük sağlayan ürünler kullanıcılarının konforlu bir ortama kavuşmasına yardımcı olur.


Epoksi Zemin KaplamaEpoksi Zemin Kaplama Çeşitleri

Kullanım amacına göre talebe göre farklı çeşitlerde üretilen zemin kaplamalar, esasında 8 çeşide sahiptir. Bu seçenekler genel olarak gereksinimlere göre şekillenmiştir. Örneğin; döşeme emprenyesi su veya solvent esaslı olan ürünlerdir. Döşeme boyası su esaslı olan ve solvent içermeyen ürünlerdir. Yüksek dayanımlı zemin kaplaması solvent içermez eğilimindedir. Çok katlı zemin kaplaması pürüzlendirilmiş olarak uygulama yapılmasını sağlar. Dökme esaslı zemin kaplaması kendiliğinden düzenlenen ve düz yüzeylere uygulanan bir sistemdir. Perdahlanmış döşeme fazla dolgulu olarak uygulaması yapılması gereken alanlarda işlevsellik gösterir. Ağır hizmet dökme esaslı olan seçenekler agrega dolgulu uygulamalardır. Ağır hizmet perdahlı döşeme sistemleri ise su geçirmez ve agrega dolgulu uygulamalardır. Farklı ihtiyaçlar için geliştirilen farklı seçeneklere sahip olan kaplama ürünleri, uygulama yapıldıkları alanlarda işlevselliği ve estetiği bir arada sunar. Bu özelliği sayesinde zemin üzerinde ek bir dekorasyon yapılmasına gerek bırakmaz. Endüstrinin diğer alanlarında başlı başına dekorasyon ürünü olarak tercih edilen epoksiler, bu özellikleri sayesinde her alanda kullanılabilir.

» KAMPANYALI EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA HİZMETİ  
Sık Sorulan Sorular
Epoksi uygulanan zemin suya dayanıklımıdır ?

Epoksi zemin üzerinden alt katmana su geçirmez ve suya dayanıklı bir maddedir ama betondan gelebilecek nem epoksiye zarar verir.

Epoksi uygulanan zemin hijyenmidir ?

Epoksi Hijyeniktir,tozumayan antibakteriyel ortamlar sağlar.

Epoksi uygulanan zemin temizliği kolaymıdır ?

Epoksi Temizlenmesi son derece kolaydır su herhangi temizlik malzemesi detarjan ve paspas ile temizlenebilir kir tutmaz ve antibakteriyel bir maddedir.

Epoksi uygulanan zemin dayanıklımıdır ?

Epoksi Mekanik ve kimyasal dayanıklığı son derece yüksektir uzun yıllar dayanır ve hep güzel görünümlüdür.

Epoksi uygulanan zemin tek renkmidir ?

Epoksi istenilen sınırsız renklerde eksiz olarak uygulanabilir.Renkler kişiye özeldir

Epoksi uygulanan zemin ne kadar sürede uygulanır ?

Epoksi Uygulama süresi oldukça kısa olup, tamiri kolay ve ucuzdur.

Epoksi zararlı mıdır?

Solventsiz epoksi kaplamalar uygulama sırasında koku çıkarmaz.

Epoksi zararlı değil aksine çok faydalı bir kaplamadır.

Antibakteriyel hijyenik ortamlar sağladığından Sağlık Bakanlığı gıda firmalarına epoksi kaplamaları mecburi tutmuştur.

Epoksi Fiyatları pahalı mıdır?

Epoksi yapılacak kalınlığa uygulama çeşidine göre fiyatı değişen ve uzun yıllar dayanıklı olduğu için ekonomiktir.

Epoksi Nerelerde Kullanılır

Epoksi antibakteriyel hijyenik ortmanlar istenilen yerlerde zemini kir yağ ve sudan korumak istenilen yerlerde ortama şıklık katılmak istenen yerlerde;

Gıda üretimhaneleri

Hastaneler

Fabrikalar

Okullar

Spor Salonları yüzme havuzları teraslar ve son zamanlar da evlerde de olmak üzere her alanda kullanılabilir.