İSTANBUL - KOCAELİ
Sitede Ara

EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA ÇEŞİTLERİ

0262 654 02 99

Epoksi zemin kaplama çeşitleri kullanım avantajı bakımından birçok seçenekler sunar. Bal kıvamında bir kimyasal ve için olan epoksiler türbin kanatlarının kaplamasından zeminlere kadar birçok alanda kullanılabilir. Okullardan hastanelere, fabrikalardan evlere kadar açık ve kapalı birçok alanda kullanılabilen ürünlerin farklı çeşitleri vardır. Bu çeşitler uygulama yapılacak alana gelen ustalar tarafından zemin etüdü yapıldıktan sonra belirlenir. Hangi alana hangi çeşidin kullanılacağına karar verdikten sonra uygulama öncesinde alanın toz, kir ve yağlardan arındırılması için temizlenmesi gereklidir. Akabinde eğer yüzeyde çatlak veya kırık varsa bu alanların tamir edilmesi gereklidir. Pürüzler giderildikten sonra düzgün ve sağlam bir yüzey üzerine astar uygulaması yapılır. Astar uygulamasından sonra birkaç kat daha işlem yapılarak epoksi uygulamasına geçilir. Birçok avantaja sahip olan epoksiler yırtılmaya, yangına, yağa, pasa, ısı ve gün ışığına, kimyasal maddelere, suya, çizilmeye, aşınmaya ve darbelere karşı oldukça dayanıklıdır.

WhatsApp Hizli Basvuru

Epoksilerde Mükemmel Fiyat ve Kalite Oranı

Sağladığı avantajlar ile birlikte mükemmel bir fiyat kalite orantısına sahip olan ürünler kullanıldıkları alanlarda bir bütünlük sağlarlar. Derz olmadan uygulama yapılabildiği için alanın çok daha derin ve geniş görünmesine yardımcı olan seçeneklerde birçok renk bulunur. İstediğiniz rengi istediğiniz alana uygulatabilirsiniz. Dilerseniz tek bir renk, dilerseniz de ustaların maharetli ellerinden çıkan benzersiz seçenekler sayesinde beklentilerinizi karşılayabilirsiniz. Banyo-tuvalet, havuz gibi ıslak alanlarda da rahatlıkla kullanılabilen modeller suya karşı oldukça dayanıklıdır. İç ve dış mekanlarda tercih edilebilen epoksi zemin kaplama çeşitleri uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Sürtünmeye ve aşınmaya karşı son derece dayanıklı olan ürünler aynı zamanda kolay bir şekilde temizlenebilir. Kimyasallara veya karşı dirençli olan ürünler solvent içermez. Sağladığı avantajlar sayesinde bir kez uygulandığında uzun yıllar boyunca kullanılabilen seçenekler, kişisel ve endüstriyel kullanım için uygundur. Epoksi zemin kaplama çeşitleri arasından tercihte bulunan kişiler, sadece renk değil, desen çeşitliliği bakımından da sınırsız seçeneklere sahiptir.


Epoksi Kaplama ÇeşitleriEpoksilerin Yüksek Mekanik Direnci

Yüksek mekanik mekanik dirence sahip olan epoksi zemin kaplama çeşitleri fabrikalar, otomobil galerileri, spor merkezleri gibi insan ve yük sirkülasyonunun yüksek olduğu alanlarda kullanılabilir. Kolay temizlenebilen ürünler aynı zamanda leke tutmaz özelliktedir. Kimyasal temizlik maddelerinde karşı dayanıklı olan ürünler tepkimeye girmez ve söz konusu maddeleri emmez. Kiri az gösteren seçenekleri sayesinde kullanıcılarından tam not alan ürünler zahmetsiz, uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Kullanım alanına göre farklı çeşitleri bulunan seçenekler arasında epoksi boya, metalik epoksi boya, anti-statik epoksi zemin kaplama self-levelling epoksi zemin kaplama, üç boyutlu epoksi zemin kaplama, portakal kabuğu desenli epoksi zemin kaplama ve şeffaf epoksi zemin kaplama bulunur. Geniş bir kullanım alanına sahip olan ürünler seçilirken kullanılacak alanın durumu göz önünde bulundurulur. Örneğin, fabrika gibi alanlarda kaymaz özellikli olan portakal kabuğu desenli ürünler tercih edilirken görselliğin önemli olduğu mağaza gibi alanlarda metalik renkler tercih edilebilir.

 

Epoksi Zemin Kaplama Çeşitleri

 

Önce Keşif Sonra Uygulama

Epoksi zemin kaplama çeşitleri için uygulama yapılacak alanlarda yapılan keşif sayesinde müşteriye ortam için uygun olabilecek ürün çeşitliliği ve renkler hakkında bilgi verilir. Şeffaf epoksi zemin kaplamalar tercihinde bulunmak isteyenler parlak ve estetik bir görünümü mekanlarına taşıyabilir. Parlak, mat ve yarı mat gibi farklı seçenekleri bulunan ürünler uygulanırken iki kat astar uygulaması ve ardından şeffaf epoksi uygulaması yapılır. Görüntü bakımından son derece avantajlı seçenekler oluşturan modeller ortamların olduğundan daha büyük görünmesini sağlar. Daha temiz ve ışıl ışıl bir görüntü sağlayan ürünler psikolojik olarak da kişinin kendisini rahat hissetmesini sağlar. Sıcak bir görünüm oluşturan epoksiler kullanıldıkları alanlarda esneklik ve pozitif enerji yayarlar. Mobilyalar ve diğer eşyalar ile son derece uyumlu olan ürünler darbe ve çarpmaya karşı da dayanıklıdır. Ses ve ısı izolasyonu yapan epoksi zemin kaplama çeşitleri sesi azaltan özellikleri sayesinde avantajlarına yenilerini ekler.


Epoksi Zemin Kaplama Çeşitleri


Diğer Epoksi Zemin Kaplama Çeşitleri

Portakal kabuğu desenli epoksi kaplamalar, özellikle fabrika gibi alanlarda kullanılır. Kaymaz özelliğe sahip olan bu ürünler pütürlü yüzeyleri sayesinde insanların çok daha rahat bir şekilde hareket etmesini sağlar. Tecrübe ve ustalık gerektiren bir uygulama olan portakal görünümü desenli kaplamalar aşınmalara karşı da oldukça dayanıklıdır. Yük ve araç trafiğinin yüksek olduğu alanlarda tercih edilen seçenekler uzun yıllar boyunca ilk günkü gibi kullanılabilir. Epoksilerde tercih edilen bir başka seçenek ise üç boyutlu kaplamalardır. Üç boyutlu kaplamalar 3D kristal malzemesi ile gerçekleştirilir. Otel lobilerinden havuz zeminlerine, evlerdeki banyolardan oturma alanlarına kadar birçok alanda kullanılabilen seçenekler benzersiz avantajları sayesinde hem görsel hem de işlevsel olarak büyük bir avantaj sağlar. Kir tutmayan ve kolay temizlenebilir özellikleri sayesinde her alanda kullanılabilen ürünler şirketler tarafından da logolarının sunulduğu bir alan oluşturulmasını sağlar. Self-levelling kaplama uygulamaları ise kendiliğinden yayılan epoksileri ifade eder. Bir bütün halinde yayımın gerçekleştiği bu sistemler alanın çok daha konforlu ve estetik görünmesini sağlar. Otopark zeminleri ve ev garajları başta olmak üzere birçok alanda kullanılan ürünler işlevselliği ve estetiği bir arada sunar.

İşçi Sağlığını ve Güvenliğini Düşünen Epoksi Çeşitleri

 Elektriğin yoğun olduğu ortamlarda işçi sağlığını ve güvenliği için tercih edilen antistatik epoksi malzemeleri genellikle iş kazalarını engellemek amacıyla tercih edilir. Bu ürünler elektriğin iletimini engelleyerek kişinin güvenliğini koruma altına alır. Metalik epoksi boyalar ise estetikleri ve işlevsellikleri sayesinde görüntünün önemli olduğu alanlarda tercih edilir. Özellikleri bakımından benzersiz seçenekler sunan bu ürünler oldukça avantajlıdır. Epoksi çeşitlerinde hangisi tercih edilirse edilsin ürünlerin ortak avantajlarından herkes faydalanabilir. Antibakteriyel özellikleri sayesinde insan dostu olan ürünler kir göstermeyen benzersiz seçeneklere sahiptir. Kir tutmayan ve tozumayan özellikleri sayesinde kullanıcılarına büyük bir avantaj oluşturan ürünler estetik görünümleri sayesinde birer sanat eserine andırırlar. Misafirlerin gözlerini zeminden alamayacakları benzersiz seçenekler oluşturan epoksiler renk ve desen bakımından sınırsız olduğu için de tercih edilirler.


Epoksi Zemin Kaplama ÇeşitleriRekabetçi Fiyatlarla Kaliteli Epoksiler

Rekabetçi fiyatlarla sunduğumuz epoksi kaplama çeşitleri sayesinde tüm ev ve iş yerlerinde benzersiz seçeneklere sahip olabilirsiniz. Mimari uygulamalarda da sıklıkla tercih edilen bu ürünler uzun yıllar dayanıklı olduğu için bir kez satın alındığında ömür boyu kullanılabilir. Alanında uzman olan ekibimizin gerçekleştirdiği uygulamalar ile sorunsuz ve kusursuz kaplamalara sahip olmak için siz de çağrı merkezimizi arayabilir veya müşteri iletişim formundan bizlere ulaşabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede tarafınıza ulaşarak sorularınızı yanıtlayacak ve beklentilerinizi karşılayacaktır. Randevu oluşturmanız halinde uygulama yapılacak alana ücretsiz keşif hizmetlerimizi de sunuyoruz. Ücretsiz keşif ve danışmanlık hizmetlerimizden faydalanarak siz de ortamlarınız için en uygun epoksi kaplamanın hangisi olduğunu öğrenebilir ve uygulama yaptırarak benzersiz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Bireysel kullanımdan endüstriyel kullanıma kadar çok geniş bir işlev yelpazesine sahip olan ürünler sağlamlığı, görselliği ve uzun ömrü sayesinde her geçen gün daha fazla alana yaygınlaşmaya devam ediyor. Zeminlerde kusursuzluğu arayanların ortak tercihi olan epoksi kaplamalar avantajları ile rakiplerinin önüne geçiyor. 

» KAMPANYALI EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA HİZMETİ  
Sık Sorulan Sorular
Epoksi uygulanan zemin suya dayanıklımıdır ?

Epoksi zemin üzerinden alt katmana su geçirmez ve suya dayanıklı bir maddedir ama betondan gelebilecek nem epoksiye zarar verir.

Epoksi uygulanan zemin hijyenmidir ?

Epoksi Hijyeniktir,tozumayan antibakteriyel ortamlar sağlar.

Epoksi uygulanan zemin temizliği kolaymıdır ?

Epoksi Temizlenmesi son derece kolaydır su herhangi temizlik malzemesi detarjan ve paspas ile temizlenebilir kir tutmaz ve antibakteriyel bir maddedir.

Epoksi uygulanan zemin dayanıklımıdır ?

Epoksi Mekanik ve kimyasal dayanıklığı son derece yüksektir uzun yıllar dayanır ve hep güzel görünümlüdür.

Epoksi uygulanan zemin tek renkmidir ?

Epoksi istenilen sınırsız renklerde eksiz olarak uygulanabilir.Renkler kişiye özeldir

Epoksi uygulanan zemin ne kadar sürede uygulanır ?

Epoksi Uygulama süresi oldukça kısa olup, tamiri kolay ve ucuzdur.

Epoksi zararlı mıdır?

Solventsiz epoksi kaplamalar uygulama sırasında koku çıkarmaz.

Epoksi zararlı değil aksine çok faydalı bir kaplamadır.

Antibakteriyel hijyenik ortamlar sağladığından Sağlık Bakanlığı gıda firmalarına epoksi kaplamaları mecburi tutmuştur.

Epoksi Fiyatları pahalı mıdır?

Epoksi yapılacak kalınlığa uygulama çeşidine göre fiyatı değişen ve uzun yıllar dayanıklı olduğu için ekonomiktir.

Epoksi Nerelerde Kullanılır

Epoksi antibakteriyel hijyenik ortmanlar istenilen yerlerde zemini kir yağ ve sudan korumak istenilen yerlerde ortama şıklık katılmak istenen yerlerde;

Gıda üretimhaneleri

Hastaneler

Fabrikalar

Okullar

Spor Salonları yüzme havuzları teraslar ve son zamanlar da evlerde de olmak üzere her alanda kullanılabilir.