İSTANBUL - KOCAELİ
Sitede Ara

EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA MALZEMELERİ

0262 654 02 99

Epoksi zemin kaplama malzemeleri son derece işlevseldir. Alanında uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilen işlemler sayesinde ortamlarda mükemmel bir görüntü elde edilir. Bal kıvamında bir reçine olan epoksi, mükemmel yapıştırıcılığı ve kusursuz koruma avantajları sayesinde zemin kaplama ve boyalarda kullanılır. Sertleştiriciler ile kürlenerek katı hale gelen ürünler, benzersiz avantajları sayesinde otomotiv sektöründen denizaltlarına kadar birçok alanda kullanılabilir. Evlerden iş yerlerine kadar her amaca uygun ve her ölçekten yapıda kullanılabilen seçenekler, kullanım ve uygulama avantajları sayesinde her geçen gün daha geniş bir kitleye hitap eder. Benzersiz seçeneklerden faydalanmak isteyenler, uygulama yapılacak alanın durumuna göre farklı çeşitlerde üretilir. Zeminin uygunluğuna göre tercih edilebilecek zemin kaplama malzemeleri çeşitleri arasında epoksi, PVC, poliüretan ve kauçuk zemin kaplama malzemeleri bulunur. Endüstrinin en çok tercih ettiği zemin kaplama malzemesi ise epoksidir. Benzersiz özellikleri ile kullanıcısından uygulayıcısına kadar herkes için avantaj oluşturan epoksiler, bu özellikleri ile evlerden iş yerlerine kadar birçok alanda kullanılabilir.

WhatsApp Hizli Basvuru


Epoksi Zemin Kaplama Malzemelerinin Özellikleri

Epoksi zemin kaplama malzemeleri avantajları sayesinde açık ve kapalı alanlarda kullanılabilirler. En yaygın kullanılan zemin kaplama malzemeleri arasında yer alan bu ürünler depolar ve fabrikalar başta olmak üzere endüstrinin çeşitli alanlarında kullanılabilirler. Aşınmaya karşı oldukça dayanıklı olan ürünler havuz içlerinde veya havuz kenarlarında da tercih edilebilir. Suya dayanıklı malzemelerden üretilen ve sızdırmazlık özelliği ile avantajlarına avantaj katan ürünler uzun ömürlüdür. Epoksi ile yapılacak kaplamalarda uygulama öncesinde alanın çatlak veya kırık bölgelerinin tamir edilmesi oldukça önemlidir. Uygulama öncesinde pürüzsüz ve düz bir şekilde yapılandırılması gereklidir. İzolasyon özelliği taşıyan bu ürünler aynı zamanda estetik bir görüntü oluşmasına yardımcı olur. Bakteri oluşumunu ve çoğalmasını engelleyen sistemler antibakteriyel özelliklere sayesinde hijyenin önemli olduğu noktalarda kullanılabilir. Kir tutmayan yüzeyi sayesinde kullanıcısı tarafından da birçok avantaj elde edilmesini sağlayan ürünler alkali, asit ve suya karşı oldukça dirençlidir. Sadece bunlara değil, aynı zamanda kimyasal ve yağ gibi partiküllere karşı dirençli yapısı sayesinde endüstrinin birçok alanda tercih edilen ürünler kokusuzdur. Kokusuz olması, koku hassasiyeti bulunan kişiler için ekstra bir avantaj oluşturur.


Epoksi Zemin Kaplama MalzemeleriGüçlü Yapıştırma Özelliğine Sahip Olan Epoksiler

Kuvvetli yapıştırma gücü sayesinde ekstra bir yapıştırma gereksinimi bulunmayan epoksiler açık ve kapalı alanlarda kullanılabilir. Epoksi zemin kaplama malzemeleri daha çok endüstriyel alanlarda tercih edilir. Spor kompleksleri ve otoparklar gibi alanlarda büyük bir avantaj oluşturan ürünler yüklere karşı oldukça dirençli yapıda oldukları için zaman içerisinde yapılarının bozulmadan işlevselliklerini sürdürmelerine olanak sağlar. Uygun fiyatta olması sayesinde birçok alan tarafından tercih edilen seçenekler sundukları işlevselliklerin yanı sıra estetik görünümleri sayesinde de benzersiz bir tercihtir. Renk seçeneği bakımından sınırsız avantajlara sahip olan ürünler, esasında şeffaf oldukları için her tonda kullanılabilirler. Pantonenin her renginde seçilebilen ürünler, bu özellikleri sayesinde kullanıcıları için büyük bir avantaj oluşturur. Tüm açık ve kapalı mekanlarda kullanılabilecek epoksiler, estetik görünümleri sayesinde ortamların dekoratif amaçlı olarak da zenginleşmesine katkıda bulunur. Ahşap masalardan mutfak tezgahlarına kadar evlerin her alanında hükümdarlığını ilan eden ürünler, zemin ve duvarlara uygulandığında da üstün kalitesinin yaygınlaştırılmasını sağlar.

 

Epoksi Zemin Kaplama Malzemeleri


Epoksi Kaplamaların İzolasyon Özelliği

Isı ve ses yalıtımı sağlaması sayesinde ortam konforunu arttıran benzersiz seçenekler sunan epoksiler, kullanıldıkları alanların kalitesini yükseltirler. Usta ellerin kullanımı ile bambaşka boyutlarda konfor sağlayan epoksi zemin kaplama malzemeleri artı özellikleri sayesinde endüstrinin çeşitli kollarında tercih edilir. İnsanlar ve ortamda bulunan diğer canlıların soğuktan korunmasını ve nemden korunmasını sağlayan ürünler zeminlerin sağlam ve düzgün bir şekilde görünmesine olanak sağlar. Tüm zeminler için tek bir kaplama malzemesi sunan epoksiler bu özellikleri sayesinde otellerden hastanelere, alışveriş merkezlerinden camilere kadar birçok alanda kullanılabilir. İnsan sirkülasyonunun yoğun olduğu ve ağır trafiğe maruz kalan zeminlerde yüksek dayanıklılığı sayesinde uzun yıllar boyunca formunun bozulmadan korunmasına yardımcı olan modeller estetik görünümleri sayesinde de kullanıcılarının dikkatini çeker. Dayanıklılık özellikleri sayesinde yırtılmaya, yangına, yağa, pasa ,ısı ve gün ışığına, kimyasal maddelere, suya, çizilmeye, aşınmaya ve darbeye karşı dayanıklı olan ürünler üzerine dökülen herhangi bir cisimden etkilenmezler.

Epoksiler Darbelere Karşı da Etkili

Epoksi zemin kaplama malzemeleri vurma veya çarpma gibi darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. Ürünler, deforme olmadan işlevlerini sürdürürler. Eşyaların, araçların veya insanların hareketlerinden dolayı meydana gelen sürtünme, aşınma gibi durumlar epoksiler için sorun değildir. Aşınma direnci fazla olan bu ürünler uzun yıllar boyunca ilk günkü gibi mükemmel bir şekilde kullanılabilir. Eşyaların yer değiştirilmesi gibi faaliyetlerde zeminin çizilme riskini ortadan kaldıran ürünler su geçirmez özellikleri sayesinde havuzlarda, tuvaletlerde ve banyolar gibi ıslak alanlarda kullanılabilirler. Mutfaklarda tezgah üstlerinde kaplama malzemesi olarak kullanılan seçenekler kimyasal temizleme maddelerinden etkilenmezler. Açık ve kapalı alanlarda kullanılabilen ürünler renklerini uzun yıllar boyunca korurlar. Güneş ışığının zararlı etkilerine maruz kalsa da herhangi bir solma yapmayan epoksi zemin kaplama malzemeleri çevresel koşulların olumsuz etkilerine karşı son derece dayanıklıdır. Ortamda pas oluşturabilecek bir malzeme yerleştirildiğinde ve yağ dökümü gerçekleştiğinde bünyesine kabul etmeyen ürünler ısıya karşı da oldukça dayanıklıdır. Bulundukları ortamda birçok avantaj oluşturan epoksiler görüntü bakımından da artılar sunar.


Epoksi Zemin Kaplama MalzemeleriErgonomi Kadar Görsellik de Önemli

Uygulama yapıldığı alanlarda her açıdan avantaj oluşturan epoksi zemin kaplama malzemeleri görüntü bakımından da benzersiz seçenekler sunar. Şeffaf özellikte olan ve istenilen her renk ile renklendirilebilen ürünler, aynı zamanda 2D ve 2D uygulamalara da müsaittir. Şeffaf olan epoksi kaplamasının alt bölümüne yerleştirilen 2D veya 3D görseller, kullanıcılarını ve misafirlerini şaşırtacak güzelliktedir. İç mekanlarda doğadan ilham almak isteyenler, kendini bir denizin içinde bulmaktan hoşlananlar veya kendi fotoğrafını ayaklar altına almak isteyenler epoksi zemin kaplama malzemeleri ile oluşturduğumuz kusursuz seçeneklere sahip olabilir. İstediğiniz fotoğraf  ile kaplama yapabilen uzman ekibimiz, beklentilerinizi tam olarak karşılar. Siz de epoksi kaplama yaptırmak istiyorsanız çağrı merkezimizi arayabilir veya web sitemiz üzerinden müşteri iletişim formunu doldurabilirsiniz. Metrekare bazında fiyatlandırılan ürünler hakkında net bir ücretlendirme yapılabilmesi için öncelikle alanın keşfi gereklidir. Alan keşfinde zeminin durumu kontrol edilir ve kullanılacak epoksi çeşidinin hangisi olacağına karar verilir. Ardından müşterinin talepleri ve beklentileri dinlenerek ortak bir kanıya varılır.

 

Epoksi Zemin Kaplama MalzemeleriEpoksi Kaplamalar Görüntü Bütünlüğü Sağlıyor

Görüntü bütünlüğü sağlayarak kişinin ruhsal olarak da rahatlamasına olanak sağlayan kaplama malzemeleri ortamlara derinlik katar. Mekanların olduğundan daha büyük görünmesine olanak sağlayan seçenekler, sunduğu renk kartelası sayesinde müşteri beklentilerinin tam olarak karşılanmasını sağlıyor. Ortamda bulunan mobilyalar ve diğer eşyalarla son derece uyumlu olan modeller, esnek yapıları sayesinde sıcak bir görüntünün elde edilmesine yardımcı oluyor. Gören kişiye huzur veren ve görsel bir şölen yaşatan kaplama malzemeleri sadece zemin kaplamalarında değil, aynı zamanda rüzgar türbini kanatlarından dekorasyona kadar yaşamın her alanında varlığını sürdürüyor. Bu benzersiz seçeneklerle henüz tanışmadıysanız sizi Epoksan kalitesine davet ediyoruz.

» KAMPANYALI EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA HİZMETİ  
Sık Sorulan Sorular
Epoksi uygulanan zemin suya dayanıklımıdır ?

Epoksi zemin üzerinden alt katmana su geçirmez ve suya dayanıklı bir maddedir ama betondan gelebilecek nem epoksiye zarar verir.

Epoksi uygulanan zemin hijyenmidir ?

Epoksi Hijyeniktir,tozumayan antibakteriyel ortamlar sağlar.

Epoksi uygulanan zemin temizliği kolaymıdır ?

Epoksi Temizlenmesi son derece kolaydır su herhangi temizlik malzemesi detarjan ve paspas ile temizlenebilir kir tutmaz ve antibakteriyel bir maddedir.

Epoksi uygulanan zemin dayanıklımıdır ?

Epoksi Mekanik ve kimyasal dayanıklığı son derece yüksektir uzun yıllar dayanır ve hep güzel görünümlüdür.

Epoksi uygulanan zemin tek renkmidir ?

Epoksi istenilen sınırsız renklerde eksiz olarak uygulanabilir.Renkler kişiye özeldir

Epoksi uygulanan zemin ne kadar sürede uygulanır ?

Epoksi Uygulama süresi oldukça kısa olup, tamiri kolay ve ucuzdur.

Epoksi zararlı mıdır?

Solventsiz epoksi kaplamalar uygulama sırasında koku çıkarmaz.

Epoksi zararlı değil aksine çok faydalı bir kaplamadır.

Antibakteriyel hijyenik ortamlar sağladığından Sağlık Bakanlığı gıda firmalarına epoksi kaplamaları mecburi tutmuştur.

Epoksi Fiyatları pahalı mıdır?

Epoksi yapılacak kalınlığa uygulama çeşidine göre fiyatı değişen ve uzun yıllar dayanıklı olduğu için ekonomiktir.

Epoksi Nerelerde Kullanılır

Epoksi antibakteriyel hijyenik ortmanlar istenilen yerlerde zemini kir yağ ve sudan korumak istenilen yerlerde ortama şıklık katılmak istenen yerlerde;

Gıda üretimhaneleri

Hastaneler

Fabrikalar

Okullar

Spor Salonları yüzme havuzları teraslar ve son zamanlar da evlerde de olmak üzere her alanda kullanılabilir.