İSTANBUL - KOCAELİ
Sitede Ara
Telefonla Ara

Otopark Epoksi Kaplama

0262 654 02 99

Otopark epoksi kaplama , otomobillerden dolayı sürekli olarak ağırlığa maruz kalan otopark zeminlerinin uzun yıllar korunmasına olanak sağlar. Açık ve kapalı otoparklarda tercih edilebilen otopark epoksi kaplama hizmetleri oldukça avantajlıdır. Otoparklarda meydana gelen sürtünmenin azaltılmasına olanak sağlayan otopark epoksi kaplama ürünleri, tek parçadan oluştuğu için alanda kit ve bakteri oluşumunu da engeller.

WhatsApp Hizli Basvuru


Sağladığı avantajların yanı sıra estetik açıdan da olumlu bir görüntünün oluşmasına olanak sağlayan seçenekler, su geçirimsiz oldukları için ıslak alanlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Araç trafiğine uygun olarak yapılan işlemler, bir kez uygulandıktan sonra uzun yıllar boyunca ilk günkü formunu koruyabilir. Güneşin zararı ışınlarının yıpratıcı etkisinden zeminin korunmasına olanak sağlayan seçeneklerin temizlenmesi de oldukça kolaydır. 


Otopark Epoksi Kaplama


Kullanım Alanında Göre Ayrışan Epoksi Zemin Kaplama
Otoparklar için kullanılan epoksi zemin kaplamalarda uygulama yapılacak alanın özelliklerine göre işlem uygulanır. Açık ve kapalı otoparklar için özel olarak geliştirilen otopark epoksi kaplama ürünlerinin alanında uzman ustalar tarafından uygulanması gerekir. Epoksi, başlangıçta akışkan bir formda olduğu için işlem yapılmadan önce zemindeki eğimlerin düzeltilmesi gereklidir. Zeminin eğiminin düzeltilmemesi durumunda zemine dökülen epoksi malzeme belirli bir yerde toplanabilir. Bu da ürünün işlevsiz hale gelmesine ve estetik açıdan da olumsuz bir görüntünün oluşmasına neden olur. Doğru uygulamalar için tercih edilen kaplama ürünleri ne kadar kaliteli olursa olsun uygulayıcısının nitelikli olmaması olumsuz bir sonuç doğuracaktır. Bu nedenle otopark zeminleri için tercih edeceğiniz kaplama malzemelerinde işçiliğe de ayrı bir önem vermelisiniz. 


Kapalı Otoparklarda En Çok Tercih Edilen Uygulamalar
Kapalı otoparklarda aşınmaya ve sürtünmeye son derece dayanıklı olan portakal kabuğu görünümlü otopark epoksi kaplama ürünleri kullanılır. Bu ürünler, aynı zamanda kaymaz özelliktedir. Karşı ve buzlu havalarda veya zeminin ıslak olduğu dönemlerde hem siz hem de aracınız için son derece avantajlı olan dayanımlı grenli seçenekler, bu özellikleri ile kapalı otoparklarda en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Büyük alanlarda daha ekonomik uygulamalar da tercih edilebilir. Tekstürlü adı verilen grenli kaplamalar, beklentileriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda otopark zemininden elde etmek istediğiniz sonuca hızlı bir şekilde ulaşmanıza olanak sağlar. İşlevselliği ve görselliği bir arada sunan epoksi kaplamalar, toz tutmaz ve kolay temizlenebilir özellikleri ile yük ve araç trafiğinin yoğun olduğu ortamlarda sıklıkla kullanılır. 


Otopark Epoksi Kaplama


Farklı Kalınlıklarda Epoksi Dökümü
Epoksi zemin kaplaması yapmadan önce ortamdaki mevcut zeminin incelemesi yapılır. Keşif hizmetinden sonra alana hangi kalınlıkta epoksi döküleceğine karar verilir. Değişkenler açık otoparklar için de geçerlidir. Açık otoparklar, direkt olarak güneşin UV ışınlarına maruz kalacağı için bu alanlarda UV dayanımlı ürünler tercih edilir. Poliüretan reçine ile kaplanan alanların rengi zamanla solmaz. Sadece güneşe değil, rüzgar, kar, dolu, yağmur gibi diğer hava şartları için de son derece uyumlu olan poliüretan reçine esaslı zemin kaplama ürünleri, sıfırın altındaki havalarda zeminin buz tutmasını engeller. Bu da araçların kayarak maddi hasarlı kaza yapmasının önüne geçer. Araç sirkülasyonunun yoğun olduğu alanlarda zeminde titreşim meydana gelebilir. Bu nedenle otopark epoksi kaplama ürünün de titreşimleri absorbe edebilecek özellikte olması gerekir. Düz camsı poliüretan ve portakal kabuğu görünümlü olan zemin kaplama ürünleri titreşimin yoğun olduğu alanlarda beklentilerinizi en iyi şekilde karşılar. 


Zımpara Yüzeyli Epoksi Zemin Kaplama
Özellikle kapalı otoparkların garaj rampalarında güçlü bir yol tutuşu sağlamak için zımpara yüzeyli zemin kaplama uygulamaları yapılır. Bu ürünler, alanda kaymazlık sağlayarak kimyasal, fiziksel ve mekanik dayanımları bir arada sunar. Başlangıçta sıvı halde bulunan ve reçine kıvamında olan epoksi, uygun ortam koşullarına dökülerek epoksi kaplama yapılır ve üstün epoksi kuruması sağlanması için belirli bir süre beklenir. Kuruduktan sonra tekrar eski formuna dönmeyen bu ürünler üzerinde binlerce kilo yük taşıyabilecek kapasitededir. Bir kez tercih edilip uzun yıllar kullanılabilen ürünler, orta ve uzun vadede bütçenizden de tasarruf etmenize olanak sağlar. Ürünler tek bir parçadan oluştuğu için derz dolgusu gibi ara yapı malzemesi ihtiyacını ortadan kaldırır. Kullanıldığı ortama derinlik katan ürünler, estetik açıdan da oldukça olumlu sonuçların elde edilmesini sağlar. Kolay temizlenebilir özellikleri ile temizleyicisini yormayan ürünler, tozumaz. Bu sayede bakım ihtiyacı da asgariye indirgenir. 


Otopark Epoksi Kaplama


Kendiliğinden Su Yalıtımlı Zemin Kaplama
Kendiliğinden su yalıtımlı olan ürünler, bu özelliği ile su yalıtımı için ayrıca bir bütçe ve zaman ayırmanıza gerek bırakmaz. Lokal bazlı tamirinin de oldukça kolay olduğu bu ürünleri uygulama ve revizyon esnasında işinin uzmanı olan ustalardan destek almalısınız. Metrekare bazında oldukça ekonomik sonuçların elde edilmesini sağlayan ürünler ulaşılabilirdir. Uygulama yapılacak alanda metrekare sayısı arttıkça birim maliyet düşer. Müteahhit firmalar, inşaat mühendisleri, mimarlar ve çok daha fazla kişi ve sektör tarafından kullanılabilir.

Şeffaf ve yarı mat gibi birbirinden farklı seçeneklere sahip olan epoksiler sağladıkları kullanım avantajı ile beklentilerinizi en iyi şekilde karşılar. Sadece otoparklarda değil, yaşamın diğer alanlarında da kullanılabilen epoksi zemin kaplama ürünleri birbirinden farklı renk seçeneklerine sahiptir. Bütçenize, beklentilerinize ve ortam koşullarına uygun olarak sizin için en doğru seçeneği tercih edebilir ve kolayca satın alabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza özel çözümlerin bir arada sunulduğu Epoksisan ile kaliteli zemin kaplamanın ayrıcalığını yaşayacaksınız. Gereksinimlerinize özel zemin kaplama çözümlerine ulaşmak için bizimle iletişime geçin.


WhatsApp Hizli Basvuru


» KAMPANYALI EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA HİZMETİ  
Sık Sorulan Sorular
Epoksi uygulanan zemin suya dayanıklımıdır ?

Epoksi zemin üzerinden alt katmana su geçirmez ve suya dayanıklı bir maddedir ama betondan gelebilecek nem epoksiye zarar verir.

Epoksi uygulanan zemin hijyenmidir ?

Epoksi Hijyeniktir,tozumayan antibakteriyel ortamlar sağlar.

Epoksi uygulanan zemin temizliği kolaymıdır ?

Epoksi Temizlenmesi son derece kolaydır su herhangi temizlik malzemesi detarjan ve paspas ile temizlenebilir kir tutmaz ve antibakteriyel bir maddedir.

Epoksi uygulanan zemin dayanıklımıdır ?

Epoksi Mekanik ve kimyasal dayanıklığı son derece yüksektir uzun yıllar dayanır ve hep güzel görünümlüdür.

Epoksi uygulanan zemin tek renkmidir ?

Epoksi istenilen sınırsız renklerde eksiz olarak uygulanabilir.Renkler kişiye özeldir

Epoksi uygulanan zemin ne kadar sürede uygulanır ?

Epoksi Uygulama süresi oldukça kısa olup, tamiri kolay ve ucuzdur.

Epoksi zararlı mıdır?

Solventsiz epoksi kaplamalar uygulama sırasında koku çıkarmaz.

Epoksi zararlı değil aksine çok faydalı bir kaplamadır.

Antibakteriyel hijyenik ortamlar sağladığından Sağlık Bakanlığı gıda firmalarına epoksi kaplamaları mecburi tutmuştur.

Epoksi Fiyatları pahalı mıdır?

Epoksi yapılacak kalınlığa uygulama çeşidine göre fiyatı değişen ve uzun yıllar dayanıklı olduğu için ekonomiktir.

Epoksi Nerelerde Kullanılır

Epoksi antibakteriyel hijyenik ortmanlar istenilen yerlerde zemini kir yağ ve sudan korumak istenilen yerlerde ortama şıklık katılmak istenen yerlerde;

Gıda üretimhaneleri

Hastaneler

Fabrikalar

Okullar

Spor Salonları yüzme havuzları teraslar ve son zamanlar da evlerde de olmak üzere her alanda kullanılabilir.