İSTANBUL - KOCAELİ
Sitede Ara

EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA NEDİR?

0262 654 02 99

Epoksi zemin kaplama nedir sorusu son yıllarda Türkiye'de en çok sorulan sorulardan biridir. Estetik ve işlevselliği bir arada sunan epoksi ile üretilen zemin kaplama uygulamaları son derece avantajlıdır. En küçük yapılardan devasa yapılara kadar her alanda uygulanabilen ürünler toprak zemin hariç bütün zeminler üzerinde etkilidir. Küçük büyük her ölçekten işletmenin de tercih ettiği seçenekler alışveriş merkezlerinden camilere, evlerin içinden havuzlara kadar birçok alanda kullanılabilir. Zeminin çok daha sağlam ve dayanıklı hale getirilmesine yardımcı olan ürünler bu özellikleri sayesinde insan sirkülasyonunun hızlı olduğu alışveriş merkezlerinde ve yüklerin ağır bir şekilde gidip geldiği fabrikalarda kullanılır.

WhatsApp Hizli Basvuru


Epoksi Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Spor salonlarından rüzgar türbinlerinin kaplamalarına kadar yaşamın her alanında kullanılan epoksi, kimyasal bir reçinedir. Bu reçine farklı kimyasallarla tepkimeye girerek katı hale gelir. Sertleştiriciler sayesinde ürünlerin zemin kaplamalarında kullanılması sağlanır. Dayanıklı ve estetik bir yapıya sahip olan ürünler kimyasal madde ve yağ gibi ürünleri geçirmez. Son derece hijyenik olan seçenekler antibakteriyel olması sayesinde okul ve hastane gibi hijyenin önemli olduğu alanlarda kullanılır. Zemin kaplamalarında ilk bakışta benzersizliği ile fark edilen ürünler görsel açıdan da bir şölen sunar. Renk seçeneği bakımından yüzlerce farklı tercihte bulunabileceğiniz zengin ürün gamına sahip olan epoksiler korozif ortamlara karşıda oldukça dayanıklıdır. Hayal gücünün sınırlarını aşan benzersiz desenlere sahip olan ürünlere 3D uygulamalar da yapılabilir. 3D zemin kaplama uygulamaları sayesinde kumsaldan ormana, denizden dağ eteklerine kadar kendinizi olmak istediğiniz her yerde bulabilirsiniz. Evlerin banyo ve tuvalet gibi ıslak alanlarında da tercih edilebilecek olan ürünler su geçirmezdir. Bu özellikler epoksi zemin kaplama nedir sorusunu soranları haklı çıkarır.


Epoksi Zemin Kaplama Nedir?


Geniş Renk ve Desen Seçeneklerine Sahip Epoksi Kaplamalar

Estetik duruş yaratan ve geniş renk seçeneklerine sahip olan ürünler hijyenik olduğu için ekstra olarak avantaj sağlar. Kolay temizlenebilir yüzeyi kir tutmaz, tozumaz ve kolay bir şekilde partiküllerden arındırılabilir. İzolasyon özelliğine sahip olan ürünler kullanıldıkları alanlarda ses ve ısı yalıtımına katkıda bulunur. Tek bir ürünle onlarca farklı avantaja sahip olmanızı sağlayan epoksi zemin kaplama nedir sorusunun her geçen gün daha fazla sorulmasını sağlar. Benzersiz kaplama ürünlerine Epoksan farkı ile ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman, tecrübeli ekibimizin ücretsiz keşif ve danışmanlık hizmetlerinden faydalanarak hangi epoksi çeşidinin hangi alana uyumlu olduğunu öğrenebilir, metrekare ölçümü yaptırabilir ve net bir fiyat alabilirsiniz. Kurumsal olarak belirli bir ücret politikasına sahip olan firmamız sayesinde uygulama sonrasında veya esnasında kötü bir fiyatlandırma sürpriz ile karşılaşmazsınız. Tüm fiyatlara her şey dahildir ve fiyatlarımız nettir.

Epoksi Kaplama Malzemelerine Aşık Olacaksınız

Zeminlerde daha önce görülmemiş bir estetik ve daha önce bilinmeyen bir konfor sağlayan epoksi kaplama malzemelerine aşık olmamak elde değil! Hijyenik, kir tutmayan izolasyon özelliğine sahip, kimyasal geçirmeyen ve kaymaz özellikteki ürünler aynı zamanda suya, aside ve alkaliye karşı dirençlidir. Sunduğu avantajların yanı sıra fiyat bakımından oldukça düşük kalan ürünler birçok alanda kullanılabilir. Boya astarı olarak da tercih edilebilecek seçenekler elektrik geçirmez özelliğe de sahip olduğu için elektriğin yoğun olduğu iş yerlerinde de kullanılabilir. İşçi sağlığı ve güvenliğinin sağlanmasına yardımcı olan ürünler Epoksi zemin kaplama nedir  sorusunun yanıtlarından sadece birkaçıdır. Zemin ve duvarlarda büyük bir avantaj sağlayan epoksiler, derzsiz kullanıma olanak sağlayarak tek bir kaplama görüntüsüne sahip olmanıza yardımcı olur. Bu da zeminin kare kare veya farklı biçimlerde bölünmesine engelleyerek daha büyük ve daha derin bir görünüm elde edilmesini sağlar.


Epoksi Zemin Kaplama Nedir?Epoksilerin Kullanım Alanı Sınırsız

Sualtı imalatlarında yalıtım malzemesi olarak da kullanılabilen epoksilerde ürün uygulamasından önce zemin meydanında bulunan çatlak ve oyukların doldurulması gereklidir. Düz bir zemin elde ettikten sonra uygulamanın yapılması mümkün hale gelebilir. Entegre hayvan çiftliklerinden gıda üretim tesislerine, alışveriş merkezlerinden otoparklara kadar çok geniş bir kullanım alanına sahip olan ürünler endüstriyel alanların birincil tercihidir. Havuz kenarlarından garajlara kadar akla gelebilecek her yerde kullanılabilen epoksilerde gri, bej ve açık mavi tonları tüketicilerin en çok tercih ettiği seçeneklerdir. Dilediğiniz renk ve desende yapabileceğimiz uygulamalar sonrasında uzun yıllar boyunca dayanıklı olan be hiçbir şekilde deforme olmayan ürünlere sahip olacaksınız. Güneş ışığından etkilenmeyen, renginde zamanla solma olmayan, kusursuzluğu ile kullanıcıların gönlünde taht kuran seçenekler, hayalini kurduğunuz ortamlardan da güzel bir görüntünün elde edilmesini sağlar. Ergonomiyi ve estetiği bir arada sunan seçenekler, ısı ve ses izolasyonu da sağladığı için enerji tasarrufu elde edilmesini de sağlar. On parmağında on marifet olan epoksi reçinesi ile yapılabileceklerin sınırı yoktur. Dekoratif ürünlerden boya uygulamalarına kadar yaşamın her alanında kullanılabilen ürünlerin avantajı saymakla bitmez.


Epoksi Zemin Kaplama Nedir?Epoksi Zemin Kaplama Süreci

Epoksi zemin kaplama uygulamasında öncelikle ücretsiz keşif ve danışmanlık hizmeti veririz. Uygulama yapılmasını istediğiniz alana gelen uzmanlarımız zemini inceler ve gerekli ise çatlak ve olukların doldurulmasının önerir. Anlaşma sağlanması durumunda söz konusu işlemler ekibimiz tarafından yapılır. Fiyatlandırma ve onaylama aşamasından sonra uygulama aşamasına geçilir. Uygulamada öncelikle astar çekilir. Astar sayesinde alanda pürüzsüz ve net bir görünüm elde edilmesi sağlanır. 2 kat astar uygulamasından sonra epoksi uygulamasına geçilir. Eğer 3D modelleme epoksiler uygulanacaksa epoksi dökümünden önce görüntülerin yerleştirilmesi gereklidir. Başlangıçta sıvı formda bulunan ve kimyasallarla tepkimeye girdiğinde katılaşan ürünlerin tekrar eski formuna dönüşmesi mümkün değildir. Bu nedenle epoksi uygulaması yapıldıktan sonra ürün kuruyana kadar herhangi bir şekilde temas edilmemesi gereklidir. Epoksi zemin kaplama nedir sorusunun yanıtının sınırsızlığında, ürünlerin avantajlarını ve uygulamasını merak edenler için işçiliğin de önemli olduğunu hatırlatmak gereklidir.


Epoksi Zemin Kaplama Nedir?Epoksi Uygulamasında Ustanın Önemi

Epokside malzeme kalitesi kadar uygulayıcının kabiliyeti de çok önemlidir. Bu nedenle de tercih edeceğiniz ustanın niteliklerini göz önünde bulundurmalısınız. Metalik renklerde usta kendisi de epoksilere şekil ve desen verebilir. Bu nedenle evlerinizde, iş yerlerinizde veya bulunduğunuz yerde kalıcı olacak olan ve yıllar boyu kullanacağınız ürünlerde güzel bir desen elde etmek istiyor ve sorunsuz bir ürün kullanım tercihinde bulunma hayalini kuruyorsanız Epoksanı tercih edebilirsiniz. Sektördeki tecrübesi, nitelikli ürünleri ve benzersiz işçilik hizmeti ile kusursuzluğu sizler için sunan Epoksanda ürünlere kusursuz işçilik ile sahip olabilirsiniz. Milimetrik hatalara dahi yer olmayan özel sistemimiz ve alanında uzman tecrübeli kadromuz ile sizlere hizmet vermekten her zaman mutluluk duyuyoruz. Hizmetlerimizden faydalanmak için çağrı merkezimizi arayabilir veya e-posta yolu ile bize ulaşabilirsiniz. Dilediğiniz renkte, dilediğiniz desende ve dilediğiniz alanda uygulama yaptırmak için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek ve ürün uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi almak olacak. Epoksi zemin kaplama nedir ve çok daha fazla sorunuzu yanıtlamak için 7/24 hizmetinizde olan müşteri temsilcimiz ile iletişime geçebilir ve merak ettiğiniz tüm soruları yöneltebilirsiniz. Nihayetinde benzersiz seçeneklerle hayalini kurduğunuz dayanıklı, sağlam ve estetik yapılara sahip olmak için bizi tercih edeceğinizden şüphemiz yok!

» KAMPANYALI EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA HİZMETİ  
Sık Sorulan Sorular
Epoksi uygulanan zemin suya dayanıklımıdır ?

Epoksi zemin üzerinden alt katmana su geçirmez ve suya dayanıklı bir maddedir ama betondan gelebilecek nem epoksiye zarar verir.

Epoksi uygulanan zemin hijyenmidir ?

Epoksi Hijyeniktir,tozumayan antibakteriyel ortamlar sağlar.

Epoksi uygulanan zemin temizliği kolaymıdır ?

Epoksi Temizlenmesi son derece kolaydır su herhangi temizlik malzemesi detarjan ve paspas ile temizlenebilir kir tutmaz ve antibakteriyel bir maddedir.

Epoksi uygulanan zemin dayanıklımıdır ?

Epoksi Mekanik ve kimyasal dayanıklığı son derece yüksektir uzun yıllar dayanır ve hep güzel görünümlüdür.

Epoksi uygulanan zemin tek renkmidir ?

Epoksi istenilen sınırsız renklerde eksiz olarak uygulanabilir.Renkler kişiye özeldir

Epoksi uygulanan zemin ne kadar sürede uygulanır ?

Epoksi Uygulama süresi oldukça kısa olup, tamiri kolay ve ucuzdur.

Epoksi zararlı mıdır?

Solventsiz epoksi kaplamalar uygulama sırasında koku çıkarmaz.

Epoksi zararlı değil aksine çok faydalı bir kaplamadır.

Antibakteriyel hijyenik ortamlar sağladığından Sağlık Bakanlığı gıda firmalarına epoksi kaplamaları mecburi tutmuştur.

Epoksi Fiyatları pahalı mıdır?

Epoksi yapılacak kalınlığa uygulama çeşidine göre fiyatı değişen ve uzun yıllar dayanıklı olduğu için ekonomiktir.

Epoksi Nerelerde Kullanılır

Epoksi antibakteriyel hijyenik ortmanlar istenilen yerlerde zemini kir yağ ve sudan korumak istenilen yerlerde ortama şıklık katılmak istenen yerlerde;

Gıda üretimhaneleri

Hastaneler

Fabrikalar

Okullar

Spor Salonları yüzme havuzları teraslar ve son zamanlar da evlerde de olmak üzere her alanda kullanılabilir.